
Zondag Bakdag: Pindakaas cheesecake
Oké, zonder overdrijven, deze taart is ZO absurd lekker. Ik liet hem aan enkele mensen proeven en dit was steeds de reactie: ‘Oh mijn God, hmm, Laurence, echt, hmmmm, dit is zo lekker! Hoe heb je die gemaakt?’. Ik zou kunnen zeggen: Aha, dat blijft lekker een geheimpje, maar dan heb ik niets om over te bloggen en ik wil net dat zoveel mogelijk mensen hem ook kunnen maken en dan denken: ‘Deze topper hebben we aan Ginger te danken’.
Jullie krijgen dus uiteraard het receptje van mij. Deze cheesecake is een combinatie van een ietwat meer vanillelaagje bovenop een dunner, maar smaakbommerig, pindakaaslaagje bovenop een lekkere korst. Dan nog een beetje karamel en extra nootjes, want dat kan gewoon echt nooit kwaad, en je taart is klaar om verslonden te worden. Hier heeft ie alvast niet lang geleefd. Hopelijk bij jullie ook niet!
Psst, deze taart vraagt wel wat werk, maar je moet hem écht een keertje proberen. Hmmm!
Benodigdheden:
Voor de bodem:
110 g pindanoten, geroosterd en ongezouten
160 g havermout
60 g gesmolten kokosolie
3 el ahornsiroop
eventueel: 2 el water
Voor de tussenlaag:
120 g pindakaas
65 g poedersuiker
40 g bruine suiker
Voor de bovenste laag:
450 g roomkaas (bv Philadelphia, deze kan je ook perfect lactosevrij nemen)
200 g suiker
sap van 1/2 citroen
1 zakje vanillesuiker
60 ml slagroom (niet opgeklopt)
2 eieren
Afwerking:
karamel: 100 g suiker, 45 g boter, 60 ml slagroom
handvol pindanoten
Bereiding:
Voor de karamel:
Maak deze als eerste zodat deze kan afkoelen en je het moeilijkste al gedaan hebt. Zet een koekenpan op het vuur en doe er de suiker in. Schud regelmatig met de pan terwijl de suiker smelt (niet roeren). Als de suiker gesmolten is en een bruine kleur krijgt, haal je de pan van het vuur en voeg je de boter toe. Zet de slagroom een half minuutje in de microgolf zodat deze warm is en voeg al roerend toe aan het geheel. Dit gaat even koken door de hitte van de suiker, maar gewoon blijven roeren tot je een dikke, smeuïge karamel krijgt. Giet deze in een potje en zet apart.
Voor de bodem:
Doe de pindanoten in de blender en maal grof. Voeg de havermout toe en pulseer nog eens een aantal keer, totdat het allemaal fijne kruimels zijn (niet helemaal tot meel pulseren). Voeg de gesmolten kokosolie en de ahornsiroop toe en meng tot een deeg met je handen. Het deeg moet een beetje plakkerig zijn. Als het nog te droog is, voeg je een beetje water toe. Neem je taartvorm erbij (ongeveer 23 cm doorsnede) en bekleed met bakpapier.
TIP: Ik knip mijn bakpapier altijd in repen en leg deze over elkaar totdat mijn bodem volledig bekleed is. Zo krijg je in de randen van je taart niet teveel kreuken en deuken, maar blijft hij mooier rond dan als je 1 groot stuk bakpapier in de vorm propt.
Leg de deegbal in de vorm en druk aan met je handen. Probeer zo gelijk mogelijk te verdelen. Je moet geen randen maken, gewoon goed aandrukken tot één laag. Prik er met een vork enkele gaatjes in en bak 15 minuten in een voorverwarmde oven van 180°C.
Voor de tussenlaag:
Meng de pindakaas met de twee suikers. Kneed met je handen tot één geheel. Wanneer de bodem uit de oven is en een beetje lauwer geworden is. Leg je deze bal pindakaas op de bodem en smeer je deze gelijkmatig uit over de hele bodem. Doordat de bodem nog wat warm is, smeert het beter uit. Als de bodem nog té warm is en dus nog niet uitgehard, ga je hem wat stukmaken. Gewoon lauw is goed.
Voor de bovenste laag:
Neem er je foodprocessor of blender bij en doe alle ingrediënten erin. Mix een vijftal minuten en giet het dan over de rest van de taart. Zet 35 minuten in een warme oven van 180°C.
Laat de taart nadien volledig afkoelen en sprenkel er dan de karamel over en daarop meteen de pindanoten die je wat verkruimeld hebt op voorhand.
Bewaar in de koelkast (maximum drie dagen) en vooral: GENIET!
Groetjes,
Laurence


3 Comments
Pingback:
Pingback:
Pingback: